Ana Sayfa Yerel Bölge Ulusal Dunya Politika Ekonomi Turizm Kültür-Sanat Sağlık Spor
Minnet ve şükranla
Minnet ve şükranla
İzmirliler Flamingoların Dansını İzlemek İçin Buluştu
İzmirliler Flamingoların Dansını İzlemek İçin Buluştu
Aydem ve Gediz,  Öğrencilerle Buluştu
Aydem ve Gediz, Öğrencilerle Buluştu
Kocaoğlu’ndan patates göndermesi
Kocaoğlu’ndan patates göndermesi
İzmir 2050'ye odaklandı
İzmir 2050'ye odaklandı
HABERLER>TURİZM
30 Haziran 2018 Cumartesi - 09:15

Simge Tertemiz, "Çeşme huzur beldesi"

Ünlü sunucu ve manken Simge Tertemiz, tatil için her yıl İzmir'in turizm cenneti ilçesi Çeşme'nin Alaçatı Mahallesi'nde ev kiraladığını belirterek, "Çeşme ve Alaçatı, bir ailenin huzur içinde tatil yapabileceği bir huzur beldesi. Onun için tatil için burayı tercih ediyorum" dedi.

Simge Tertemiz,  Çeşme huzur beldesi

Çeşme'yi ve Alaçatı'yı çok sevdiğini ve her yaz sezonunda ev kiraladığını belirten Tertemiz, "Son beş yıldır yazları Alaçatı'da ev kiralıyorum. Onun dışında İstanbul'da yaşıyorum. Tatil tercihim Çeşme oluyor. Çeşme'de ve Alaçatı'da kendimi çok huzurlu hissediyorum. Aile için Çeşme ve Alaçatı çok ideal bir tatil beldesi. Bodrum öyle değil. Bodrum, daha çok gençlerin gezip tozabileceği, eğlenebileceği bir yer. Ama Alaçatı öyle değil. Çeşme ve Alaçatı, bir ailenin huzur içinde tatil yapabileceği bir huzur beldesi. Onun için tatil için burayı tercih ediyorum. Ailem, arkadaşlarım da gelip gidiyorlar. Hiç sıkılmıyorum" diye konuştu. 

"Sunuculuğu zirvede bıraktım"

15-16 yıldır profesyonel anlamda sunuculuk ve modellik yapan Simge Tertemiz, "Çocukluğumdan bugüne kadar mesleğimi severek yaptığım için kendi alanımda başarılı olduğumu düşünüyorum. Birçok televizyon kanalında sunuculuk yaptım. En son, beş yıldır sunduğum 'Süper Star Life' programının yapımcısıyla anlaşmamız bittiği için sunuculuğu bıraktım. Sunuculuğu zirvede bıraktım. Onun üzerine çıkabilecek bir teklif almadığım için 2 yıldır ekranlardan uzak kaldım" diye konuştu.

"İyi bir teklif gelirse yeniden sunuculuk yaparım"

Sunuculuğu çok severek ve isteyerek yaptığını anlatan Tertemiz, "O enerjiyi ekranda yansıttığımı düşünerek yaptığım için sunuculuğu çok sevdim. İnsanları seviyorum, insanlarla iletişimi seviyorum. O yüzden yıllarca uzun soluklu programlar yaptım. Yine güzel bir teklif gelirse  seve seve yeniden sunuculuk yaparım. Güzel, kaliteli bir program teklifi gelirse, elbette kabul ederim. Yine magazin, moda, bizim camia ile ilgili bir program ya da bir tartışma programı olabilir. Sunuculuğu çok seviyorum. Sunuculuk mu, mankenlik mi gibi bir tercih yapmak zorunda kalsam, kesinlikle sunuculuğu tercih ederdim. Ama bundan on yıl önce olsaydı modellik derdim. İkisi de aşık olarak yaptığım işlerim. Ama şu anda iyi bir proje olursa sunuculuğa kaldığım yerden devam edebilirim" diye konuştu. 

"Modellik mesleği yoğun bakımda"

Mankenliğin eskisi gibi olmadığı söyleyen Simge Tertemiz, "Modellik mesleği yoğun bakımda. Şu son dönemlerde mankenlik yapmıyorum desem yeridir. Moda sektörünün eski tadı yok. On yıl öncesine göre inanılmaz bir geri gidiş var. Çok fazla talep yok. Biz günde 3 defileye çıkardık. Heyecan ve hevesle podyuma çıkıyorduk. Şu an hiç tadı tuzu yok. O nedenle ben de modellikten uzaklaştım. Kabuğuma çekildim. Şimdi daha çok Kayra'ya ve onun eğitimine zaman ayırıyorum" şeklinde konuştu.

"Oyunculuğu, başarılı olduğumu düşünmediğim için bıraktım"

Sunuculuğa 19 yaşında başladığını belirten Tertemiz, "Canlı yayında, 'Heyecanlı' programını sunuyordum. Daha sonra 'A Magazin' programını sunmaya başladım. Sonrasında da 'Özel Hat', 'Sol Şerit', 'Toz Pembe' ve son olarak da 'Süper Star Life' programlarının sunuculuğu yaptım. Sunuculuk hayatım magazin programları ile geçti. Tabi sunuculuk dışında modellik yapmaya da devam ettim. Bu arada oyunculuğu da denedim. İki sinema filminde ve bazı dizilerde rol aldım. Ama oyunculuğu pek benimseyemedim. Oyunculuğu, gerçekten oyunculuğa aşık olan kişiler yapabilir. Çünkü çok meşakkatli bir iş. Bende o meşakkat olmadığı için oyunculuğu sürdüremedim. Başarılı olmak için yaptığınız işi severek yapmanız gerekir. Ben sadece sunuculuk ve modelliği severek yaptım. Oyunculukta başarılı olduğumu düşünmediğim için de bıraktım. Bir daha da yapmayı düşünmüyorum" diye açıkladı. 

"Hayatım, oğlum Kayra'nın hayatına endekslendi"

Oğlu Nail Kayra ile mutlu bir hayat sürdürdüklerini vurgulayan Simge Tertemiz, "24 yaşımda, mesleğimin zirvesindeyken anne oldum. Ben evcimen bir insanım. O anlamda Kayra'nın doğuşuyla hayatımda büyük bir değişiklik olmadı. Kayra'nın bana kattığı tek bir şey oldu; olgunluk. Kendim için yaşamamayı öğrendim. İnsanın hayatı, çocuğunun doğuşuyla başka bir hayata endeksleniyor. Daha sabırlı, daha güçlü olmayı öğreniyorsun. Bir anne için bundan güzel bir şey olamaz herhalde. Kayra, bana bu duyguyu yaşattı. Her anne gibi ben de çocuğumun çok iyi bir geleceği olmasını istiyorum. İyi bir eğitim almasını ve iyi bir meslek sahibi olmasını istiyorum. Çok seveceği ve aşkla yapacağı bir işinin olmasını isterim. Onun için de bir anne olarak elimden geleni yapıyorum. Ömrüm yettiği sürece asla Kayra'dan desteğimi çekmeyeceğim. İlkokul birinci sınıfı başarı ile bitirdi. İkinci sınıfa gidecek" diye anlattı. 

"Hayat felsefemi vücuduma yazdırdım"

Hayata bakışını da anlatan Tertemiz, "'Sana zarar veren her şeyi sil at, nefes almanı sağlayan her şeye tutun' benim hayat felsefem. Bu sözü dövme olarak vücuduma da yazdırdım. Bana zarar veren ya da zarar vereceğini düşündüğüm her şeyden uzaklaşırım. Nefes veren her şeye de tutunurum. Nefes olmaya çalışırım. Çok mücadeleci bir insanım. Öyle bir karakterim var. Bunda küçük yaşta çalışmaya başlamanın etkisi de olabilir. Küçük yaşta hem eğitimimi yaptım, hem de çalıştım. Kariyer yaptım. Çocuk yaptım. Hayatım hep mücadele içinde geçti. Onu da vücuduma yazdırdım. 'Beni her zaman mücadele ederken görebilirsiniz, ama pes ettiğimi asla göremezsiniz' sözünün İngilizce'sini dövme olarak yazdırdım. Benim hayat felsefem bu iki sözdür" dedi. 

"Tövbeli değilim, yeni bir evlilik olabilir"

Beş yıl önce ayrıldığını ve kendisine yeni bir hayat kurduğunu belirten Tertemiz, yeni bir evlilik hakkındaki görüşlerini de şöyle dile getirdi; "Doğru bir zaman ve doğru bir kişi olursa yeni bir evlilik neden olmasın? Daha çok gencim. Tövbeli değilim. Şu an hayatımda hiç kimse yok. Ama bana bunu düşündürecek birisi olursa, tabi ki yeni bir evlilik olabilir" diyerek evlilik hakkındaki düşüncesini açıkladı. 

"İstismar ve tacizin tamamen sona erdirilmesi gerekir"

Çocuk istismarı ve kadına şiddet hakkında da görüşlerini açıklayan Simge Tertemiz, "Onlara insan bile denemez. O yaratıklarla aynı atmosferde nefes alıyor olmaktan, bir anne olarak gerçekten utanç duyuyorum. Bu sorunu tamamen bitirmek için önlemler alınması gerekiyor. Sadece çocuk istismarı değil, kadınlara da tecavüz, taciz, istismar, hayvanlara da aynı şekilde bu tarz eylemlerde bulunan yaratıkların tamamen sonunun getirilmesi gerekiyor. Bunun için kanunlarda ciddi düzenlemeler yapılması gerekiyor" diye konuştu.

"Ayakları kesilerek melek olan köpek olayının ertesi günü köpeğim kayboldu"

Geçtiğimiz günlerde Sapanca'da ayakları ve kuyruğu kesilen, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak melek olan köpek hakkında da konuşan Simge Tertemiz, "O olayın meydana gelişinin ertesi günü benim köpeğim Tarçın kayboldu. İstanbul'dan İzmir'e geliyordum. Uçaktan indim. Alaçatı'daki evimizde olan köpeğimin kaybolduğunu öğrendim. Bütün her şey film şeridi gibi gözümün önünden geçti. Ağlaya ağlaya Alaçatı'ya kadar nasıl araba kullandığımı bilmiyorum. Ayakları, kuyruğu kesilen ve melek olan köpek aklıma geliyordu. Tarçın'ın da başına böyle bir şey gelebileceği düşüncesi beni kahrediyordu. Duyduklarımız, yaşadıklarımız, böyle kötü haberler artık psikolojimizi bozdu. Tarçın'ın da başına bir şey gelebileceği düşüncesi bana inanılmaz bir travma yaşattı. Çok şükür, çok iyi insanlar da var. Köpeğimi bulmuşlar. Cins bir köpek olduğu için kaçmış olabileceğini düşünmüşler. Koruma altına almışlar. Sosyal medya sayesinde Tarçın'a kavuştum. Bulanlar bana teslim ederken bile 'Lütfen karnesini görebilir miyiz? Gerçekten sizin köpeğiniz mi?' dediler. Bu çok güzel bir şey. Köpeğin sahibiyim. Ama ne olur ne olmaz acaba gerçekten benim köpeğim mi diye soruşturdular. Böyle gerçek hayvanseverler de var" şeklinde konuştu.

 
Satrancın büyük ustaları Marina'da söyleşecek
 
"İzmir Mutfağı"nı yeniden keşfetmek için…
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Çeşme’de Korsan taşımacılığa karşı uyarı!
Yaz sezonunda geçmiş yıllarda yaşanan korsan taşımacılığın tekrar yaşanmaması ...
ÇEŞTOB yöneticilerinden nezaket ziyaretleri
Geçtiğimiz hafta yapılan Genel Kurul toplantısında ÇEŞTOB Başkanlığına ...
ÇEŞTOB'da Yakup Demir dönemi
Kurulduğu günden bu yana ÇEŞTOB Başkanlığını yürüten Veysi Öncel bayrağı ...
 
Dalyan’a İmar izni!
Dalyan’daki imar planlarında yapılan değişiklik sonrasında, 3 bölge nitelikli ...
1 günde 700 bin kişi!
Bayra'nda 3 günlük tatili fırsat bilen vatandaşlar, Türkiye'nin gözde ...
Tatilcilerin tercihi yine Çeşme oldu
Okulların kapanması ve bayram tatili nedeniyle birçok tatilcinin tercihi ...
 
Haydi İzmir için oylamaya!
İzmir, Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı tarafından düzenlenen ve 21 ülkeden ...
Çeşme'de Mavi Bayrak sayısı arttı
Geçtiğimiz yıl 10 Mavi Bayrak ile turizm sezonunda hizmet veren Çeşme'de ...
Turizm ateşi İzmir'de yanacak
Son 3 yıldır Kuşadası'nda düzenlenen HORECA Uluslararası Otel Ekipmanları ...
 
YAZARLAR
Atilla Köprülüoğlu
Atilla Köprülüoğlu
BATIK AMİRAL GEMİSİ; HÜRRİYET!
Ömer Önal
Ömer Önal
YAŞANILACAK KASABA ALAÇATI!
Levent Donduran
Levent Donduran
GÜNEŞ yeniden doğacak mı!..
Şadan Gökovalı
Şadan Gökovalı
İYİ Kİ FEYZA VAR!
Nüvit Tokdemir
Nüvit Tokdemir
Silkinin!
Okan Yüksel
Okan Yüksel
GÜNEŞ HERGÜN DOĞAR
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV
Ana Sayfa Yerel Bölge Ulusal Dunya Politika Ekonomi Turizm Kültür-Sanat Sağlık Spor
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri