Ana Sayfa Yerel Bölge Ulusal Dünya Politika Ekonomi Spor Kültür-Sanat Turizm Sağlık








Vücudun su ihtiyacını gideren 10 besin
Vücudun su ihtiyacını gideren 10 besin
Hedef koydu: 597
Hedef koydu: 597
Bu kursun meraklısı çok
Bu kursun meraklısı çok
Doğal Yaşam’ın yeni maskotları: Çilli ve Zilli
Doğal Yaşam’ın yeni maskotları: Çilli ve Zilli
Kemeraltı'nda 3 büyük adım
Kemeraltı'nda 3 büyük adım
HABERLER>POLİTİKA
3 Aralık 2017 Pazar - 18:58

Çeşme CHP'de Ekrem Oran, üçüncü kez başkan

CHP Çeşme Olağan İlçe Kongresi'nde, Ekrem Oran, tek liste ile girdiği seçimde üçüncü kez İlçe Başkanı seçildi.

Çeşme CHP de Ekrem Oran, üçüncü kez başkan

CHP Çeşme İlçe Örgütü Olağan Kongresi, CHP İzmir Milletvekilleri Murat Bakan, Musa Çam ve Tacettin Bayır, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, CHP İzmir İl Yönetim Kurulu Üyeleri Celal Yıldız ve Metin Güler, CHP İzmir eski Kadın Kolları Başkanı Özgün Utku, Alaçatı eski Belediye Başkanı Remzi Özen, CHP eski İlçe Başkanı Halil Saatli, kongre delegeleri ve partililerin katılımıyla gerçekleştirildi. Çakabey Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen olağan kongrede, Divan Başkanlığı'na CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan seçildi.

 

"Bunlardan Atatürkçü olmaz"

Olağan Kongre'nin açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Ekrem Oran, Kemalist devrimlere, Türkiye Cumhuriyeti'ne ve milli birliğimize karşı yürütülen kirli oyunları bildiklerini vurgulayarak, "Sözde tek bir yüzükle yola çıkıp, 'Bir gün duyarsanız ki çok zengin olmuşum, bilin ki haram yemişimdir' diyenlerin, ismini, yerini bilmediğimiz adalardaki yüzlerce milyon dolarlık para trafiği ortalığa saçıldı. Pek hayırsever işadamı Zarrap, milyonlarca Euro rüşvet dağıttığını, ayakkabı kutularının, yolsuzluk tapelerinin gerçek olduğunu itiraf etti. İtibar meselesi diye binlerce odalı saraylarda oturanlar, hem tüyü bitmemiş yetimin hakkını yediler, hem de Türkiye Cumhuriyeti'nin itibarını iki paralık ettiler. Sırça köşklerindeki şaşalı hayatlarını sürdürebilmek için bukalemun gibi renkten renge girenler, şimdi de 2019 hesaplarıyla 'Atatürkçü' olmaya kalktılar. Doksan yıllık şanlı tarihimize 'Reklam arası' diyenlerden, Süleyman Şah Türbesi'ni sırtlayıp kaçanlardan, Demokrasiyi otobüs durağı zannedenlerden, Andımızı yasaklayan, milli bayramlarımızda kıçı başı ağrıyanlardan Atatürkçü olmaz" diye konuştu. 

"Yolsuzluklar, aysbergin görünen parçası"

Divan Başkanlığı'na seçilen CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan da bir konuşma yaparak, iktidarın ve iktidarla birlikte hareket edenlerin, bugün dünden, yarın bugünden daha kötü olacağını belirterek, "Türkiye'nin bu iktidar ile izlediği dış politika, tamamen Müslüman Kardeşler çizgisindedir. Türkiye'nin geleneksel dış politikası, ihtiyat, denge ve barış üzerine kurulmuş bir dış politikadır. Şu an bakıyoruz; dünyada dostu kalmamış, itibarı kalmamış bir ülke durumundayız. Bugün ortaya serilen yolsuzluklar, aysbergin görünen bir parçasıdır. Ortalığa daha neler saçılacak" şeklinde konuştu. 

 

"Televizyonlar yayını kesince Facebook'tan canlı yayın yaptık"

Kongreye konuk olarak katılan CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır da yaptığı konuşmada, şu ifadeleri kullandı; "Cumhuriyet tarihinde görülmemiş hırsızlık, Cumhuriyet değerlerine saldırı ile karşı karşıyayız. Artık Türkiye'nin buna daha fazla tahammül edecek durumu yoktur. Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu, 'Pandora'nın kutusunu açacağım' dedi, Ne zaman ki, makbuzları çıkardı, O anda TRT dahil, bütün kanallar yayınları kesti. Neden korkuyorlar? Daha az insana ulaşılsın ki, toplum gözünü açmasın. Toplum, zaten yandaş medya tarafından ipnotize edilmiş durumda. Önce makbuzların sahte olduğu söylediler. Sonra geri vites yaparak, 'Bunlar satılan şirketin makbuzları' dediler. Para geldiği doğru. Onun makbuzu. Hani sahteydi? Makbuzlar gerçek. Sahte falan değil. Salı günü Genel Başkanımız belgeleri açıklayacağı sırada arkadaşlarıma, 'Televizyonlar yayını kesecekler' dedim. Milletvekili WhatSapp grubuna mesaj attım. Dedim ki; 'Bütün Milletvekili arkadaşlarım grup toplantısında cep telefonları ile canlı yayın yapalım.' Nitekim televizyonlar yayını kesti. Ama biz Facebook'tan canlı yayın yaptık." 

"Seçim Kurulu Müdürleri'ni emekli etmek istediler"

CHP İzmir Milletvekili Musa Çam da yaptığı konuşmada; Cumhuriyet'in yüzüncü yılında rejimi değiştirmeye çalışan bir iktidarla karşı karşıya olunduğunu ifade ederek, "Bu düşüncelerini aleni bir şekilde de ifade ediyorlar. Geçtiğimiz hafta Yüksek Seçim Kurulu Teşkilat Yasası Parlamento'da görüşülmeye başladı. Komisyona üç tane temel madde getirdiler. Bunlardan bir tanesi; kamu görevlilerinden birisi sandık kurulları başkanı olarak görevlendiriliyor. Bir diğer değişiklik de, siyasi partilerin gösterdiği sandık müşahitlerinin dışında sivil Oy ve Ötesi gibi gönüllülerden oluşan binlerce müşahit vardı. Bunlardan rahatsız oldular. Siyasi partiler 2'den fazla müşahit bildirmeyecek, Seçim Kurulu da fotoğraflı kimlik çıkaracak. Üçüncüsü de; Seçim Kurulu Müdürleri'nin tamamını emekli etmek, onların yerine yeni Seçim Müdürleri atamak istediler. O seçim müdürlüklerine kimlerin atanacağını çok iyi biliyorsunuz. Bu, komisyondaki arkadaşlarımızın itirazları sonucunda geri çekildi. Ama seçime giderken, Seçim Kanunu'nda yapacakları değişiklikle bizleri böyle bir tehlikenin beklediğini hepimizin görmesi gerekiyor" şeklinde uyarıda bulundu. 

"Belediye de İlçe Örgütü de gerekeni yaptı"

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç da Olağan Genel Kurul'da bir konuşma yaparak, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'ye yapılan silahlı saldırıyı sert bir dille kınadı. Yaptığı konuşmada, 2019 seçimlerinin yakın olduğunu belirten Başkan Dalgıç, "Cumhuriyet sınanıyor. Demokrasi sınanıyor. Bunları hepimiz biliyoruz. Bir yerine on, on yerine yüz çalışmak zorundayız. Tartışılan konu Cumhuriyet rejimi ve demokrasidir. Çok önemli bir dönemeçten geçiyoruz. Seçimlerde, Çeşme'de CHP'nin oranı yüksektir. Ama alınacak bir fazla oy, İzmir'i, İzmir'den alınan bir fazla oy ülkeyi etkileyecektir. Çeşme'de çevre grupları tarafından konuşulan konulardan birkaçı; RES'ler. taş ocakları ve balık çiftlikleridir. Bunun dışında da bir de meşhur TOKİ'miz var. Ülkemizde de meşhur olmuştur. Çeşme Belediyesi olarak da, CHP İlçe Örgütümüz de bu sorunların hepsinin karşısında yer aldık. Her protestoda da, her eylemde de, hukuki yollara başvururken de, Belediye olarak da, Belediye Meclis Üyelerimiz de, CHP İlçe Örgütü de gerekeni yaptı. Genel olarak kamuoyunda tartışılan konu, 'Belediye Başkanı veya Belediye bu işin içinde yok' deniliyor. Belediye de var, İlçe Örgütümüz de var" diye konuştu. 

"TOKİ arsaları 1 emsalle peşkeş çekiliyor"

Başkan Dalgıç, konuşmasına şöyle devam etti; "Bir başka konu; Çeşme'de konut gerekli mi? Gerekli. Dar gelirliye konut gerekli mi? Evet gerekli. Bunu mikrofonlardan bağırarak söyledik. Ama TOKİ'de bu kadar ahlaksızca iş yapılacağını bilmiyorduk. 410 dönüm yer ayırıp, bunun 140 dönümüne konut yapıp, kalan 270 dönümünü, 1 emsalle İmar durumunu değiştirip bazı kişilere satacağını biz de öngöremedik. 410 dönüme, 1 emsal imar verilmiştir. 140 dönümüne 1027 konut yapılmıştır. Sokaklarda, 'kat sayısı düştü, 47 vatandaşa ev veremedik' diyen bu düşünce, kalan 270 dönümünü, bugün, o emsal değeri ile özel sektöre satmaktadır. Bugüne kadar da o bölgede 15 kişiye 67 bin metrekare yer satılmıştır. Reisdere'deki mülkiyet sahibi, 0,15 dediğimiz, yüzde 15 tabanda yapılanma, iki kat bina yaparken, TOKİ'nin sattığı yerlerde 1 emsalle 4 kat yapılabilmektedir. TOKİ arsaları peşkeş çekilmiştir."

CHP Çeşme İlçe Olağan Kongresi, yapılan konuşmaların ardından, İlçe Yönetim Kurulu'nun faaliyetlerinin gösterildiği slayt gösterisi ve Ekrem Oran'ın Faaliyet Raporu'nu okuması ile devam etti. Kongrede, Faaliyet Raporu, Kesin Hesap Raporu ve geçmiş yönetimin aklanması oybirliği ile kabul edildi. 

Ekrem Oran, 140 oyun tamamını aldı

Kongrede, seçimlerin blok liste yapılması da oybirliği ile kabul edilirken, Ekrem Oran, 148 delegenin imzaladığı önerge ile İlçe Başkanlığı'na aday gösterildi. Yapılan seçimlere 140 üye katılırken, Ekrem Oran 140 oy alarak İlçe Başkanlığı'na üçüncü kez seçildi. Seçimler sonucunda yeni Yönetim Kurulu'na; Necibe Albayrak, Mehmet Aksu, Zarife Büyüksomalı, Özay Dinç, Hasan Karakurt, Kadri Karataş, Sait Kavasoğulları, Ayşe Kırındı, Ömer Önal, Mustafa Öztürk, Seher Timuçin ve Soner Varhan seçildiler. Üst Kurul Delegeliği'ne ise Ekrem Oran, Muhittin Dalgıç, İbrahim Yüncü, Ahmet Özen, Zafer Kandemir, Banu Ayhan ve Gökçe Tunar seçildiler. 

 

 
Kıyı Ege Belediyeler Birliği'nden kınama
 
Çeşme Belediyespor lider
YORUMLAR
Toplam 1 yorum var, 1 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 
Dicle - Oktay Aysevener 3 Aralık 2017 Pazar 20:09

Yıllarca verdiğiniz emeğinizin karşılığını istediğiniz yerde görmeniz dileğiyle başarılarselamlar.

Yorumu oyla      0      0  
FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Oran, üçüncü kez İlçe Başkanlığı'na aday
CHP İlçe Başkanı M. Ekrem Oran, 3 Aralık Pazar günü yapılacak olan CHP ...
MHP’de Mehteranlı açılış
Milliyetçi Hareket Partisi Çeşme İlçe Başkanlığı’nın yeni teşkilat binası ...
İstihdama, atamaya, indirime RET!
Plan Bütçe Komisyonu CHP üyesi ve İzmir Milletvekili Musa Çam, sona eren ...
 
“Kadına şiddet, yürütülen politikadandır”
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Kadın Kolları Kıbrıs Şehitleri Caddesi ...
BALBAY: "ÖĞRENCİSİZ ÖĞRETMENLER, ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLAYAMIYOR"
CHP İzmir Milletvekili ve TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu ...
MHP’den Öğretmenler Günü mesajı
24 Kaım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan MHP Çeşme İlçe ...
 
Dalgıç, Belediye Başkanları toplantısına katıldı
Aralarında Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç'ın da olduğu İzmirli ...
MHP Yeni adresinde
Milliyetçi Hareket Partisi Çeşme İlçe Teşkilatı’nın yeni hizmet binası Cumartesi açılıyor.
BALBAY'DAN BUCA CEZAEVİ ZİYARETİ
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay Buca E Tipi Cezaevinde tutuklu ...
 
YAZARLAR
Cavit Kürnek
Cavit Kürnek
YÜREK YANGINLARI!
Ömer Önal
Ömer Önal
DOĞA VE DENİZ!
Atilla Köprülüoğlu
Atilla Köprülüoğlu
HAYAL KAHRAMANLARI
Nüvit Tokdemir
Nüvit Tokdemir
Gerçeğe dönüş!
Levent Donduran
Levent Donduran
İNANMAK!..
Okan Yüksel
Okan Yüksel
Korkuluk ol
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV
Ana Sayfa Yerel Bölge Ulusal Dünya Politika Ekonomi Spor Kültür-Sanat Turizm Sağlık
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri