Ana Sayfa Yerel Bölge Ulusal Dunya Politika Ekonomi Turizm Kültür-Sanat-Magazin Sağlık Spor
Sertel: Rant yoksa yol bitmez!
Sertel: Rant yoksa yol bitmez!
İZTO’dan sağlık çalışanlarına  ‘Tatlı Bir Mola’
İZTO’dan sağlık çalışanlarına ‘Tatlı Bir Mola’
İzmir’in çocukları da unutulmadı
İzmir’in çocukları da unutulmadı
Büyükşehir’den İzmir otogarında denetim
Büyükşehir’den İzmir otogarında denetim
AVM'lere kapatın uyarısı!
AVM'lere kapatın uyarısı!
HABERLER>YEREL
16 Ocak 2020 Perşembe - 11:50

Çeşme Emniyet Müdürlüğü'nün araç filosu bağışlarla güçlendi

Çeşme Emniyet Müdürlüğü'nün araç filosu bağışlarla artarken, bağışlarla 6 araç, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'nün gönderdiği 5 araç ve Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran'ın bağış sözü verdiği 2 araç ile toplam 13 araç ve 3 Yunus ve 2 Şahin Trafik Motosikleti ile Çeşme emniyet teşkilatı güçlendi.

Çeşme Emniyet Müdürlüğü nün araç filosu bağışlarla güçlendi

Çeşme Emniyet Müdürlüğü araç filosuna, iş insanlarının bağışları, Belediye Başkanı Oran'ın 2 araç bağışlama sözü ile Emniyet Genel Müdürlüğü ve İzmir İl Emniyet Müdürlüğü katkılarıyla 5 araç olmak üzere toplam 13 araç dahil olurken, İzmir İl Emniyet Müdürü Dr. Hüseyin Aşkın'ın talimatıyla Çeşme Emniyet Müdürlüğü'ne tahsis edilen 3 Yunus Motosikleti ile 2 Şahin Trafik Motosikleti, törenle hizmete alındı. 

Çeşme Emniyet Teşkilatını Koruma ve Yaşatma Derneği'ne iş insanları tarafından yapılan bağışlarla alınan araçlar için düzenlenen törene, İzmir İl Emniyet Müdürü Dr. Hüseyin Aşkın, Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, Cumhuriyet Başsavcısı Aşkın Yeğin, İlçe Emniyet Müdürü Gürcan Alev, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Emin Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, Mahalle Muhtarları ve vatandaşlar katıldı. 

Düzenlenen törende bir konuşma yapan  Çeşme Emniyet Teşkilatını Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Murat Erdoğan, yardımsever iş insanların bağışlarıyla alınan 5 aracın emniyet teşkilatına teslim edildiğini, 1 aracın da bu ay sonuna kadar teslim edileceğini söyledi, Erdoğan, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran'ın da 2 araç sözü verdiğini belirterek, bağışlarla toplam 8 aracın emniyet teşkilatı filosuna katılmış olacağını belirtti. 

"İzmir, dünyanın en güvenli kentlerinden birisi"

İzmir İl Emniyet Müdürü Dr. Hüseyin Aşkın da bir konuşma yaparak, "Milletler, kahraman evlatları sayesinde yükselirler. Emniyet teşkilatı, her zaman, güzel ülkemizin güzel insanlarına, güvenlik hizmeti sunmak için çırpınıyor. Bugün İzmir, dünyanın en güvenli kentlerinden birisi. Hem terörle mücadele anlamında, hem uyuşturucu mücadelesinde, hem genel asayiş ve trafik anlamında, güzel İzmir'imiz, dünyanın en güvenli kentlerinden birisi. Tabi bu da, arkadaşlarımızın büyük özverisi ve mesaileri ile gerçekleşiyor. İzmir halkını da yanımızda hissediyoruz" dedi.

"İzmir'de 155'e yapılan ihbar, yüzde 92'inin üzerinde"

Türkiye'nin her yerinde 155 Polis İmdat servisinin olduğunu hatırlatan İl Emniyet Müdürü Aşkın, "Buraya vatandaşlarımız ihbar yapar. İzmir de de yapılır. İzmir'de yapılan ihbarların yoğunluk oranı, yüzde 92'lerin üzerine çıkmış durumda. Bütün Türkiye'nin çok üzerinde. Vatandaşlarımızın bu kadar yoğun ihbarda bulunması sayesinde, suçlulara daha çabuk vakıf oluyoruz. İzmir'imizin tamamında, 155 Polis İmdat servisine, 2 saniye gibi kısa bir sürede ulaşılabiliyor. Amacımız, 4 dakikanın altında da, bizden imdat isteyen vatandaşımızın yardımına koşmak" diye konuştu.

"Bağışlanan araçlarla Çeşme daha güvenli olacak"

Tabi, bazen devletin imkanlarının çok yeterli olmadığını belirten Aşkın, "Dünyanın, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durum biliniyor, ama bu güzel kentte, İzmir'imizde ve Çeşme'mizde, güzel insanlarımız, emniyet teşkilatının yanında oldular. Bağışlanan araçlarla, Çeşme'miz daha da güvenli olacak. Olaylara daha çabuk müdahale edeceğiz. Vatandaşlarımızın her sorununda, anında yanında olmamıza katkı sağlayacak" şeklinde konuştu.

"3,5 yıl içerisinde Çeşme'de bir tane cinayet olmadı"

3,5 yıldır İzmir Emniyet Müdürü olarak görev yaptığını ifade eden Aşkın, "Çeşme, kışın 35-40 bin kişinin yaşadığı bir kent. Ama yaz aylarında, Çeşme'de, 1 milyonun üzerinde nüfuslarla karşılaştık. Çeşme, buna rağmen çok güvenli bir şehir oldu. Çeşme'nin turistik bir yer olması nedeniyle, çok sayıda içki satılan işletmeler, eğlence yerleri, konaklama tesisleri var. Ona rağmen hepsinin zamanında kapatılması, hepsinde giriş çıkışlarda kontrollerin çok sıkı yapılması, uyuşturucu mücadelesinin çok üst seviyede olmasında hiçbir sorunla karşılaşmadık. Çeşme'de, 2019 yılı içerisinde, 2 roman vatandaşımızın alkol saikiyle, birbirlerini kesici aletle yaralaması sonucu bir ölüm oldu. Onun dışında, 3,5 yıl içerisinde, bir tane cinayet olmadı. Bu, dünyada eşi benzeri olmayan bir olaydır. Hırsızlıklar konusunda, Çeşme'nin adı kötüydü, ama büyük bir çoğunluğunu yakaladık. Hali hazırda, hırsızlıklar konusunda Çeşme, yazlık evlerin çok olduğu bir tatil beldesi için, gerçekten çok mükemmel bir durumda" diye kaydetti. 

"Kontroller sayesinde Çeşme güven içinde"

Çeşme'de, sezon başlamadan önce, sezon bitinceye kadar, 24 saat esasına göre, emniyet teşkilatı ve jandarma teşkilatının, kardeş teşkilatlar olarak görev yaptığını vurgulayan Aşkın, "Bazı vatandaşlarımız, otoban gişelerinden 10 dakikada zor geçtiklerinden yakınıyorlar. Ben de onlara şunu söylüyorum; '10 dakikada Alaçatı'ya giremiyorsunuz, ama çocuklarınız da, siz de, her yerde güven içindesiniz'. Şimdi bütün Çeşmeliler de, Çeşme dışından gelenler de, yurt dışından gelenler de alıştılar, yazın sezonda 24 saat, hatta şimdi de, biz, Çeşme'ye kimin girip çıktığına bakıyoruz. Bu sayede Çeşme'de hırsızlıklar azaldı. Bu sayede Çeşme'de uyuşturucu mücadelesi bu seviyeye geldi" diye belirtti.  

"2020 sezonunda Çeşme, şimdi olduğundan daha güvenli olacak" 

Uyuşturucu ve terör mücadelesine ömrümü verdiğini ifade eden Aşkın, "Allah ne kadar ömür verdiyse, bu mücadeleye devam edeceğim. Çeşme'deki arkadaşlarım da büyük bir özveriyle çalışıyorlar. Çeşme'nin amir kadrosunu biraz daha geliştiriyoruz. 10 kadar amir arkadaşımın Çeşme'ye atamasını imzaladım. Komiser Yardımcısı arkadaşlarım Çeşme'ye geliyorlar. 2020 sezonunda Çeşme, şimdi olduğundan daha güvenli olacak. Kış sezonunda da tedbirlerimiz devam ediyor" diye açıkladı. 

"Devlet-millet işbirliğinin en güzel örneği"

Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara da bir konuşma yaparak, "Bugün burada, devlet-millet işbirliğinin en güzel örneğini görüyoruz. İlçe Emniyet Müdürümüz Gürcan Alev'in, dernek başkanımız Murat Erdoğan'ın, bizzat şahsi gayretleri ile, iş insanlarımıza, yardımseverlere giderek, emniyete kazandırdıkları bina, araç ve malzemelerin töreninde bir araya geldik. Otuza yakın hayırseverimiz var.  Gerçekten Çeşmeli vatandaş olarak, iş insanı olarak, devletin yanında, polisimizin yanında olduğunu görmek, bizim için gurur verici. Çeşmeli hayırseverlerimizi, ne zaman emniyetin, jandarmanın bir ihtiyacı olduğunda, her daim yanımızda gördük. Çeşme'de, 200 polis, 100 civarında jandarma, huzuru ve asayişi sağlamasına, değerli vatandaşlarımızın ihbarları, destekleri katkı sağlıyor. Çeşme'deki basın mensuplarımıza da, Çeşme'yi en güzel tanıtan, emniyetimizin, jandarmamızın, sahil güvenliğimizin çalışmalarını en iyi şekilde duyurmalarından dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. 

"Desteklerle güçlendik"

Çeşme Emniyet Müdürü Gürcan Alev de yaptığı konuşmada, "Derneğimizden, iş insanlarımızdan, İl Emniyet Müdürümüzün ve Valimizin destekleri ile Emniyet Genel Müdürlüğü'müzden yapılan desteklerle 10, 1 tanesi ay sonuna kadar gelecek, 11 ve Belediye Başkanımızın 2 araç sözü ile toplam 13 aracımız ile Çeşme teşkilatımız güçleniyor. Bugün, sadece araçlar için toplanmadık. Ayrıca İlçe Emniyetimize bağlı Narkotik Grup Amirliği ve İstihbarat Büro Amirliği'mizin Ulusoy Limanı'ndaki bürolarını yaptık. Bugün orasının da açılışını gerçekleştireceğiz. Çeşme'ye yakışan bir tesis yaptık. Bunun da mutluluğunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Yine İl Emniyet Müdürümüzün verdiği destekle, 5 adet sıfır kilometre motosiklet, Çeşme Emniyet Müdürlüğümüze verildi. İlçemizde Yunusları ve Şahin Trafik Polislerimizi çalıştırmaya başladık. Bütün bunlar, başta devletimiz ve sizler sayesinde yapıldı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" diye konuştu. 

Yapılan konuşmaların ardından, yardımseverlere teşekkür belgeleri verildi.

Ttören, Ulusoy Limanı'ndaki  Narkotik Grup Amirliği ve İstihbarat Büro Amirliği bürolarının açılışı gerçekleştirilmesiyle son buldu.

 

Etiketler:
 
Yerel derbi, Pazar günü
 
Uyuşturucu satıcılarının korkulu rüyası olacaklar!
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
8 göçmen çocuk, kamarada boğulmuş
Çeşme'de, 11 Ocak günü, fiber teknenin batması sonucu, 8'i çocuk, 11 göçmenin ...
Çeşme Polisi'nden Uyuşturucu satıcılarına darbe!
Çeşme Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği’nin gerçekleştirdiği operasyonda ...
İzmir Barosu, "Çocukların cesedi kıyıya değil, vicdanınıza vursun"
Çeşme'de dün akşam meydana gelen düzensiz göçmen teknesinin batması sonucu, ...
 
Çeşme'de Göçmen Faciası: 8' çocuk toplam11 Ölü
İzmir’in Çeşme İlçesi’nden Yunanistan’ın Sakız Adası’na yasadışı yollarla ...
Çeşme’de hırsızlara darbe!
Çeşme İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ve Jandarma ekiplerinin yaptıkları ...
Kümesten esrar çıktı!
Çeşme Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerinin ...
 
Eğitim-Sen Çeşme Temsilciliği yönetimi yenilendi
Eğitim-Sen Çeşme Temsilciliği, 9 Ocak Perşembe günü yaptığı Genel Kurul ...
Ömer Önal’dan 10 Ocak mesajı
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Çeşme ...
Ilıca'da Sağlık Tesisi açılacak
Çeşme Belediye Meclisi'nin Ocak ayı Meclis toplantısında, Ilıca'da atıl ...
 
YAZARLAR
Okan Yüksel
Okan Yüksel
KAZANACAĞIZ
Ömer Önal
Ömer Önal
Siyasi Yaşamım-5
Atilla Köprülüoğlu
Atilla Köprülüoğlu
İyi ki Doğdun Büyük Usta
Şadan Gökovalı
Şadan Gökovalı
CENGİZ BEKTAŞ
Sedat Kaya
Sedat Kaya
Menüde ekmek arası Ispanak var!
Nüvit Tokdemir
Nüvit Tokdemir
''İstifa'' diyecek sorumlu yok mu?
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV
Ana Sayfa Yerel Bölge Ulusal Dunya Politika Ekonomi Turizm Kültür-Sanat-Magazin Sağlık Spor
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri