Ana Sayfa Yerel Bölge Ulusal Dunya Politika Ekonomi Turizm Kültür-Sanat-Magazin Sağlık Spor
Mustafa Kirman,  10. ölüm yıl dönümünde anıldı
Mustafa Kirman, 10. ölüm yıl dönümünde anıldı
DATÇA TOPYEKÜN 1 MAYIS'A HAZIR
DATÇA TOPYEKÜN 1 MAYIS'A HAZIR
Hanri Benazus, Atatürk'ü anlattı
Hanri Benazus, Atatürk'ü anlattı
Nüvit Tokdemir'in anne acısı!
Nüvit Tokdemir'in anne acısı!
Datça zamlara 'Yete Gari' deedi.
Datça zamlara 'Yete Gari' deedi.
HABERLER>POLİTİKA
21 Aralık 2019 Cumartesi - 21:50

Çeşme CHP'de Kavasoğullar yeniden Başkan

Tek liste ile gerçekleştirilen CHP Çeşme İlçe Kongresi yoğun katılımla gerçekleştirilirken, Sait Kavasoğullar yeniden İlçe Başkanı seçildi.

Çeşme CHP de Kavasoğullar yeniden Başkan

CHP'de Kurultay takvimi işlerken, CHP Çeşme İlçe Kongresi de gerçekleştirildi. Çakabey Kültür Merkezi'ndeki Olağan İlçe Kongresi'ne, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, İYİ Parti İlçe Başkanı Volkan Evci, CHP İl Başkan Yardımcısı Cüneyt Oğuz, önceki dönem İzmir Milletvekili Musa Çam, eski İzmir Milletvekili ve eski Alaçatı Belediye Başkanı Remzi Özen, STK temsilcileri, Doğal Delegeler ve CHP Mahalle Delegeleri katıldı. Mahalle Delegeleri'nin katılımı yüzde 85'i aştı.

"Rakiplerimizin dışında, içimizdeki hainlerle de mücadele ettik"

İlçe Kongresi'nin açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Sait Kavasoğullar, Kemalist devrimlere inanmış, Türkiye'nin aydınlık yarınları için gönlünü ortaya koyan bir ekiple mücadele vermekten gurur duyduğunu vurgulayarak, "Hepinizin bildiği gibi sevgili Başkanımız Ekrem Oran'la birlikte, zorlu fakat keyifli bire seçim süreci geçirdik. Yine hepinizin bildiği gibi, bu süreçte rakiplerimizin dışında, içimizdeki hainlerle de mücadele ettik. Parti disiplin kurullarımızca gereği yapılarak, bu malum şahıslar partimizden ihraç edildiler. Bizi bölmeye, önümüze setler çekmeye çalışanlara inat, daha çok kenetlenerek, inançla ve azimle çalıştık. Sonuçta, 'Sen, ben yok, biz varız' diyen, parti ayrımı gözetmeden Çeşme'yi büyük bir aile olarak kucaklayan Ekrem Başkanımız ile seçimi kazandık ve adaylığının açıklandığı günden itibaren, büyük bir uyum içerisinde, Çeşme'ye daha iyi bir hizmet vermek, Çeşme'yi daha ileri taşımak için çalışıyoruz. Burada, değerli Başkanımız Ekrem Oran'a da, sosyal belediyecilik adına, Çeşme'yi birleştiren tavrına, neredeyse tüm yaşamını Çeşme'nin büyümesine vakfetmesine, sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum" diye konuştu.

" 'Kalkındıracağız' diye geldikleri iktidarda, devleti 'gevrekçi' yaptılar"

Ülkenin içinde bulunduğu sürecin farkında olduklarını belirten Kavasoğullar, "Son bir haftada yaşanan gelişmeler bile, 17 yıllık iktidarın ekonomimizde, toplumsal psikolojimizde nasıl yaralar açtığını gözler önüne seriyor. 'Adalet' ve 'Kalkınma' ismiyle yola çıkmışlardı; 'Adalet'i paralel yapılara teslim ettiler. On yedi yılda 'Adalet', bir kadın savcının, bir tecavüz mağduruna, 'Ben neden tecavüze uğramıyorum da sen uğruyorsun?' diyebildiği kadar çürüdü. 'Kalkınma' diye meydanlarda bağırdılar. Bu aziz milletin dişiyle, tırnağıyla yarattığı tüm kazanımları satıp savdılar. Tank palet fabrikasına 50 milyon dolar bulamayan beyefendiler, fona aktardıkları bankadan Simit Sarayı'na 500 milyon dolar bulmaya kalkıyorlar. 'Kalkındıracağız' diye geldikleri iktidarda, devleti 'gevrekçi' yaptılar" şeklinde konuştu. 

"Bizi içimizden vurmaya kalkanları ezerek zorlu seçim sürecini aştık"

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran da yaptığı konuşmada, "'Çeşme bizim sevdamız, sen, ben yok, biz varız' diyerek, bizi içimizden vurmaya kalkanları, yalanlarıyla bizi yıldırmaya çalışanları ezerek geçtiğimiz zorlu bir seçim sürecini, bizler hep birlikte aştık. Sizlerle birlikte, omuz omuza mücadele ettik. Seçimden, düşmana inat, büyük bir başarıyla çıktık. 'Yapamazlar' dediler. 'Kazanamazlar' dediler. Çeşme'nin, 10 sene Meclis Üyeliği'ni, 5 yılda büyük bir gururla, bu güzel örgütün başkanlığını yapmış Ekrem Oran'ı, yabancılaştırmaya çalıştılar. Başaramadılar. 'Biz kazanacağız' dedik, biz kazandık. Sizler kazandınız. Daha çok iş, daha çok aş için çalışmak, herkesin yüzünün güldüğü, mutlu bir Çeşme yaratmak için, mazbatamızı alır almaz çalışmaya başladık. Çeşme'nin değerlerini koruyarak, çoğaltmaya, Çeşmelilerin işini ve aşını büyütmeye sonuna kadar devam edeceğiz. Hep söylüyorum; 'Çeşme benim ailem'. Herkese dokunan, iyi günde, kötü günde yanınızda olan, 'Bizim Eko' diye bağrınıza bastığınız, 'Sizin Eko'nuz' olmak, benim için hayattaki en büyük gururdur" diye konuştu. 

"İyi günde ve kötü günde, sizlerle beraber olmaya devam edeceğim"

Nereden geldiğini hiçbir zaman unutmayacağını vurgulayan Başkan Oran, "Ben bu onurla geldim ve siz istediğinizde bu onurla gideceğim. Kibir bizlerden uzak olsun. Ama şunu bilin ki, ben bu güzel örgütün boynunu hiçbir zaman büktürmedim, büktürmeyeceğim. Yoğunluktan birbirimize ulaşamadığımız zamanlar olabilir. Bunun için hepinizin anlayışına sığınıyorum. Ancak, benim enerjime ve tempoma, Çeşme sevdama ayak uyduran, benimle birlikte koşturan, tüm Meclis üyelerime ve Çeşme Belediyesi'ndeki çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Hep beraber, iyi günde ve kötü günde, sizlerle beraber olmaya devam edeceğim. Her şeyden önce, örgütün her kademesinde, mücadele ederek ve ter dökerek, Cumhuriyet Halk Partisi'nin değerleri ile büyümüş bir neferi olarak, bugün üstlendiğim görevin, yalnızca bir Belediye Başkanı olmanın dışında olduğunun farkındayım" diye ifade etti.  

Seçimlerin blok liste ile yapılması kabul edildi

Yapılan konuşmaların ardından, CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Cüneyt Oğuz, Divan Başkanlığı'na, Betül Aras ve Eda Tavas da Divan Başkan Yardımcılıkları'na seçildiler. Divan'a verilen bir önergeyle, seçimlerin blok listeyle yapılması önerildi. Öneri, oy çokluğu ile kabul edildi. 

"Sağın alternatifinin tekrar sağ olmaması gerekiyor"

İlçe Kongresi'ne konuk olarak katılan önceki dönem İzmir Milletvekili Musa Çam, diğer ilçelerin kongrelerine katılacak olması nedeniyle Divan Başkanı'ndan söz istedi. Musa Çam, kendisine söz verilmesi üzerine yaptığı konuşmada, "5 yıl, çok çabuk geçiyor. Belediye Başkanlarımız, şimdiki tempolarını devam ettirmek mecburiyetinde. Çünkü, bu yerel iktidarın üzerine, bizimi genel iktidarı inşa etmemiz gerekiyor. Kazandığımız bütün belediyelerde seçimi almamız gerekiyor. İlk yapılacak olan baskın erken seçim ya da zamanında yapılacak olan genel seçimlerde, CHP'yi iktidar yapmamız gerekiyor. Seçmen, bunu bizden bekliyor. 17 yıldır ülkeyi yöneten AKP, klasik anlamda demokrat parti değil, açıkça rejimle hesaplaşmak isteyen bir iktidarla karşı karşıyayız. Onun için birbirimize sarılarak, iktidarı almamız gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde bir doğum gerçekleşti. İkiz doğum. İkizlerden bir tanesi doğdu. Davutoğlu partisini kurdu. İkinci doğum da önümüzdeki hafta ya da Ocak ayının başında gerçekleşecek. 17 yıldır birlikte yürüdüler, tıpkı FETÖ ile yürüdükleri gibi. Ne yaptılarsa birlikte yaptılar. Hesap vermesi noktasına geldiklerinde yollarını ayırdılar. Sağın alternatifinin tekrar sağ olmaması gerekiyor. Recep Tayyip Erdoğan'ın alternatifi, Ahmet Davutoğlu, Ali Bacan değil, bizim olmamız gerekiyor" diye konuştu. 

Geçmiş yönetim oy birliği ile ibra edildi

Faaliyet Raporu'nun slayt gösterisi şeklinde sunulmasının ardından, dönem hesap raporu okundu. Faaliyet Raporu, Hesap Raporu'nun oylanarak ibra edilmesinin ardından da İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu oy birliği ile ibra edildi. 

 Eski İzmir Milletvekili ve eski Alaçatı Belediye Başkanı Remzi Özen ve bazı delegelerin konuşmalarının ardından, Divan Kurulu görevini İlçe Seçim Kurulu görevlilerine devretti. Tek listeyle gidilen seçim ile İlçe Başkanlığı'na Sait Kavasoğullar seçilirken, Yönetim Kurulu ve İl Delegeleri belirlendi. 

Yönetim Kurulu Asil Üyelikleri'ne; Selim Akbaykal, Fahri Akoğlu, Kübra Aksüt, Abdurrahim Kadagan, Hasan Karakurt, Semih Karataş, Göksel Kavas, Ayşe Kırındı, Erdem Özen, Fevzi Özkan, Seher Timuçin ve Süleyman Tonga, Yedek Üyeliklere ise; Zafer Çırak, Rahman Ergün, Kadri Karataş, Mustafa Türkay, Bayram Sazak, Cemil Can Derici, M. Salih Kaya, Aynur Can, Arif Çilek, Mustafa Kayabaşı, Cem Deniz ve Emine Tütüncüoğlu seçildiler.

İl Delegelikleri'ne de; M. Ekrem Oran, Sait Kavasoğullar, Simge Dura, İlker Özen, Veli Yüce, Özlem Dinç, Levent Veryeri ve Oktay Karadede seçildi. 

Etiketler:
 
İzmir Sportif Havacılığın merkezi olacak!
 
BM ile Ege Belediyeler Birliği’nden mülteciler konusunda ortak çalışma
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
“Turizmde belediyelerin önü açılmalı”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, turizm konusunda belediyelerin önünü ...
Yol haritası Ankara’da belirleniyor!
Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz’un tutuklanması ve yerine Urla Kaymakamı ...
CHP’li Sertel’den basın kartı çıkışı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, 3 bin 804 ...
 
Açtı ağzını, yumdu gözünü!
Çeşme Belediye eski Başkanı Faik Tütüncüoğlu, mevcut belediye başkanı ...
“Adaletsizlikle karşı karşıyayız”
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, CHP İzmir ...
Başkanımızın yanındayız!
CHP İzmir İl Başkanı Yücel, Urla Belediye Başkanı Oğuz’un FETÖ iddiası ...
 
Toplu balık ölümlerini Meclis’e taşıdı
Eski Tarım Bakanı Veysel Eroğlu’nun “2012 yılında Gediz Nehri’nde balık ...
"Hukuki süreci mtakip ediyoruz"
Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un Fetullahçı Terör Örgütü'ne ...
THK uçaklarının neden kullanılmadığı şimdi anlaşıldı!
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Menderes’te birinci derece SİT alanı ...
 
YAZARLAR
Atilla Köprülüoğlu
Atilla Köprülüoğlu
VATAN VE HÜRRİYET ŞAİRİ: NAMIK KEMÂL
Selma Artar
Selma Artar
ŞİDDET, ŞİDDETİ DOĞURUR
Denizhan Güzel
Denizhan Güzel
Bu Fitili Ateşleyen Ömer Onal…
Sedat Kaya
Sedat Kaya
BİR GÜN...
Okan Yüksel
Okan Yüksel
MELİH CEVDET ANDAY
Nüvit Tokdemir
Nüvit Tokdemir
Yüzyılın yüzkaraları!
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV
Ana Sayfa Yerel Bölge Ulusal Dunya Politika Ekonomi Turizm Kültür-Sanat-Magazin Sağlık Spor
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri